Miért nagyszerű választások a Nina Ottosson logikai játékok?
- A logikai játékok remek szellemi kihívást nyújtanak a kutyusoknak és mentális stimulációval segítenek agyuk fejlődésében.
- Természetes viselkedésüket felhasználva és a sok gondolkodással remekül levezethetők kutyusaink energiái, ezzel kiegyensúlyozottabbá vállhat viselkedésük.
- Ezek a játékok segíthetnek megelőzni vagy csökkenteni a viselkedés problémákít, mint például a rágást, ásást, túlzott ugatást.
- Segítséget nyújthatnak a habzsoló kutyák számára a lassabb etetésben
- A különböző nehézségi szintekkel folyamatos fejlődést és motívációt biztosítanak a játékok megoldásában.
- Minden méretű, fajtájú és korú kutyának alkalmasak a játékok
Hogyan működnek a logikai játékok?
A kutyáknak szükségük van napi szintű testmozgásra és olyan ingerekre is, melyek szellemileg is kihívásokat támasztanak eléjük. Minden kutyának más-más arányban van ezekre a tevékenységekre szüksége és ha ezeket a Gazdi biztosítja, akkor sokat segíthet kutyája kiegyensúlyozottságában és egészségességében.
A Nina Ottosson játékok izgalmas rejtvények elé állítják kutyusainkat és a szórakoztató feladatok megoldásával jutalomfalatokhoz juthatnak. A finom falatok kellő motívációt biztosítanak abban, hogy a kutyák szívesen töltsenek időt a logikai játékokkal és lelkesen próbálkozzanak azok megoldásával.
A különböző fajtájú és nehézségi szintű játékokkal számos egyszerű vagy éppen összetett feladat megoldását tanulják meg a kutyusok, mint például csúszkák eltolása, fedelek felnyitása, takaró elemek kiemelése, korong forgatása, fogantyúk kihúzása stb.
Milyen nehézségi szintet válasszak a kutyámnak?
A megfelelő nehézségi szint kiválasztása a logikai játékok esetén nagyon fontos, hiszen ha túl nehéz feladat elé állítjuk kutyusunkat, akkor frusztráltá válhat és a motívációja is csökkenhet a sikertelen próbálkozások sora miatt. A túl könnyű feladatokkal is óvatosan kell bánjunk, hiszen a kihívások hiánya miatt unalmassá válhatnak a játékok és csak rövid ideig, vagy éppen egyáltalán nem fogják lekötni kutyusunkat.
A logikai játékokkal ne hagyjuk egyedül kutyusunkat, segítsünk nekik és dícsérjük ha ügyesen próbálkozik a feladatok megoldásában. Érdemes rövid időtaratmú, 5-10 perces játékidőben gondolkozni.
- A játékok többségében van lehetőségünk először könnyebb feladatokat adni és csak utána nehezíteni. Például a takaró kutyacsont elmeket behelyezhetjük fejjel lefele is, így jóval könnyebb a kutyának azokat eltávolítania, más játékoknál például a jutalomfalatot rejtő rekeszeket takaró elemeket kezdetben nyitva is hagyhatjuk.
- Érdemes lehet akár több féle logikai játékot is tartani otthon, így egymás után játszva nyújthatjuk az elfoglaltság idejét és változatos maradhat a játék.
- Ha nincs időnk, lehetőségünk, vagy esős rossz idő van nagyon jó elfoglaltság lesz kutyusunknak ezek a játékok.
- Ha kutyusunk nagyon habzsolva eszi ételét választhatunk olyan logikai játékot is, mellyel a teljes étkezését lassíthatjuk miközben mentálisan is fárasztjuk.
- Ha szeretnénk hosszabban jutalmazni és több ideig lekötni kutyusunkat tehetünk a jutalomfalat nyílásokba kenhető vagy sűrűbb állagú ételt is, amit sokáig tart kinyalogatnia.
- Használat után egyszerűen csak szappanos vízzel mossuk át a játékot és hagyjuk megszáradni.
1. NEHÉZSÉGI SZINTŰ JÁTÉKOK
Alkalmas kezdőknek, kölyökkutyáknak, olyan kutyáknak, akik még soha nem játszottak logikai játékkal.